04 júl
Könyveket kaptak a gyermekklinika betegei
Több mint kétszáz gyermekkönyvet és foglalkoztató magazint adományozott a Méliusz Juhász Péter Könyvtár a Gyermekklinika Alapítványa Gyermekeinkért alapítványnak. A könyvek és kiadványok a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika különböző osztályaira kerülnek.
03 júl
Kiváló debreceni szakember stroke-kutatását támogatja az MTA
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar kutatója, Bagoly Zsuzsa 190 millió forint támogatást nyert a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kiválósági programjának pályázatán egy új kutatócsoport létrehozására. Bagoly Zsuzsa és munkatársai kutatási eredményeikkel az egyénre szabott, még hatékonyabb stroke-kezelés alapjainak megteremtéséhez szeretnének hozzájárulni.
Legkiválóbb dolgozóit köszöntötte a Klinikai Központ
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ több mint negyven munkatársa vehetett át kitüntetést kimagasló és példamutató tevékenységéért az intézmény Semmelweis-napi ünnepségen. A pénteki eseményen Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke adta át az Elnöki Elismerő Okleveleket, a Klinikai Főorvosi Címeket, a Klinikai Központ Betegellátásáért Emlékérmet, valamint a Kiváló Orvos Kitüntetést és Jutalomdíjat az Elnöki Hivatal felújított tanácstermében.
Hétfőn zárva lesznek a szakrendelők
Július elsején, Semmelweis-napon szünetelnek a szakrendelések a Debreceni Egyetem Klinikai Központ mindhárom campusán, a Nagyerdei Campuson, a Kenézy Gyula Campuson, a berettyóújfalui Gróf Tisza István Campuson, illetve a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központban. A sürgősségi ellátás azonban folyamatos lesz.
Vezetői kinevezések az ÁOK-n
Tanszékvezetői és intézetigazgatói megbízásokat adott át a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja csütörtökön. Négyen tanszékvezetői, ketten megbízott tanszékvezetői, egy fő megbízott intézetigazgatói, nyolcan pedig egyetemi docensi kinevezéseket kaptak. Az Orvostudományi Kar Kiváló Dolgozója kitüntetést is kiosztották.
Megújult a Klinikai Központ tanácsterme
Felújították a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Elnöki Hivatalának tanácstermét. Az épületben 1918-ban IV. Károly és felesége, Zita királyné avatta fel a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetemet. A beruházás során a helyiség történelmi jelentőségéhez méltó megjelenést kapott.
Gyermeksebészeti fejlesztés céges összefogással
A csecsemők és a kisgyermekek minimálisan invazív műtéteihez használható kamerafejjel bővül a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájának eszközparkja. A kamerafejet a DOTE Gyermeksebészetéért Alapítvány cégek és magánszemélyek támogatásából vásárolja meg. Az eszköz beszerzéséhez több vállalkozás összefogásával a BNI Északkelet-Magyarország Régió egymillió forinttal járult hozzá.
Külföldi hallgatók támogatták a leukémiás gyerekek gyógyítását
Több mint egymillió forintot ajánlott fel a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóit tömörítő szervezet, az International Student Union (ISU) az idei Food Day bevételéből a Leukémiás Gyermekekért Alapítványnak. A pénzt a gyermekhematológiai-onkológiai osztályon egy speciális steril szoba kialakítására fordítják.
Compliance-előadás a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem compliance szervezetének felépítéséről, feladatairól és tevékenységéről, valamint a visszaélésbejelentő-rendszerről tartott előadást a Debreceni Egyetem Compliance Önálló Osztályának igazgatója szerdán a Klinikai Központban.
Újabb klinikákra látogatott a kuratórium
Folytatta klinikai látogatásait az egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma. A testület ezúttal a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szemklinikán, a Patológián, valamint az Urológiai Klinikán ismerkedett meg a klinikai egységek eddigi eredményeivel, céljaival és feladataival.